MENU

Kura Kura (TikTok) TWICE 「Tekst」 - Përkthimi në shqip

[イントロ: Nayeon, Mina, Sana]
Ooh! Lost control of my heart and soul (君に出会って)
Lost control of my heart and soul (Ooh-ooh, magic)


Kura Kura (TikTok) TWICE 「Tekst」

[イントロ: Nayeon, Mina, Sana]
Ooh! Lost control of my heart and soul (君に出会って)
Lost control of my heart and soul (Ooh-ooh, magic)

[ヴァース 1: Mina, Chaeyoung]
名前のない感情で
24時間頭がいっぱい
何をしていても
繰り返す失敗
らしくないな

[プリコーラス: Momo, Tzuyu]
支視線重なり合うたび
鼓動も時間もストップしで
気付けば2人だけの世界
呆れちゃうほど
無我夢中の passion
君といたら

[コーラス: Nayeon, Jihyo, 合]
吸い込まれる永遠の中
くらくらくらくら (TWICE!)
まるでマジックね
予測できない揺れる動 my heart


キラキラキラキラ (TWICE!)
甘いマジックね
[ポスト・コーラス: Jeongyeon, Sana]
瞳を 笑顔を その手を 言葉は
ずっと君だけを求めてるから
そわそわそわそわ
フラフラフラフラ all night

[ヴァース 2: Dahyun, Chaeyoung]
(Magic, lost my control)
君にもこの magic届いてよ
ほらきっと同じ気持ちでしょ
知らんぷりずるいよ
覚えてるはずきっと
目と目あった feeling
勘違いじゃない

[プリコーラス: Mina, Tzuyu]
運命の瞬間があるのなら
このトキメキがそうでしょう
導かれるのに惹かれたら
しびれちゃうほど
胸を打つ emotion
君といたら


[コーラス: Nayeon, Jihyo, 合]
吸い込まれる永遠の中
くらくらくらくら (TWICE!)
まるでマジックね
予測できない揺れる動 my heart
キラキラキラキラ (TWICE!)
甘いマジックね
[ポスト・コーラス: Jeongyeon, Sana]
瞳を 笑顔を その手を 言葉は
ずっと君だけを求めてるから
そわそわそわそわ
フラフラフラフラ all night

[ブリッジ: Mina, Tzuyu]
Lost control of my heart and soul (Magic)
Lost control of my heart and soul

[プリコーラス: Dahyun, Momo]
支視線重なり合うたび
鼓動も時間もストップしで
気付けば2人だけの世界
呆れちゃうほど
無我夢中の passion (Magic)
Ah, ah


[コーラス: Nayeon, Jihyo, 合]
吸い込まれる永遠の中 (Baby it's true)
くらくらくらくら (TWICE!)
まるでマジックね
予測できない揺れる動 my heart
キラキラキラキラ (TWICE!) (Ooh whoa-oh)
甘いマジックね
[ポスト・コーラス: Jeongyeon, Sana]
瞳を 笑顔を その手を 言葉は
ずっと君だけを求めてるから (Oh-oh)
そわそわそわそわ
フラフラフラフラ all night

[アウトロ: Mina, Nayeon, Sana]
Lost control of my heart and soul (Of my heart and soul)
(Magic)
Lost control of my heart and soul (Oh, magic)
TWICE - Kura Kura (Romanized)[Intro: Nayeon, Mina, Sana]
Ooh
Lost control of my heart and soul (Of my heart, kimi ni deatte)


Lost control of my heart and soul (Ooh-ooh, magic)

[Verse 1: Mina, Chaeyoung]
Namae no nai kanjou de
Nijyu yo jikan atama ga ippai
Nani o shite ite mo
Kurikaesu shippairashikunai na

[Pre-Chorus: Momo, Tzuyu]
Shisen kasanariau tabi
Kodou mo jikan mo SUTOPPU shi de
Kidzukeba futari dake no sekai
Akire chau hodo
Mugamuchuu no Passion
Kimi toitara

[Chorus: Nayeon, Jihyo, All]
Suikoma reru towa no naka
Kura kura kura kura (TWICE!)
Marude MAJIKKU ne
Yosoku dekinai yureru dou My heart
KIRAKIRA KIRAKIRA (TWICE!)
Amai MAJIKKU ne
[Post-Chorus: Jeongyeon, Sana]
Hitomi wo egao wo (You're mine, come on, come on)


Sonotew o kotoba wa (You're mine, come here, come here)
Zutto kimidake o motome terukara
Sowa sowa sowa sowa
HORA HORA HORA HORA all night

[Verse 2: Dahyun, Chaeyoung]
(Magic, lost my control)
Kimi ni mo kono Magic todoite yo
Hora kitto onaji kimochidesho
Shiranpuri zurui yo
Oboе teru hazu kitto
Me to me atta feeling kanchigai janai

[Pre-Chorus: Mina, Tzuyu]
Unmеi no shunkan ga aru nonara
Kono TOKIMEKI ga soudeshou
Michibika reru no ni hika retara
Shibire chau hodo
Munewoutsu Emotion
Kimi toitara

[Chorus: Nayeon, Jihyo, All]
Suikoma reru towa no naka
Kura kura kura kura (TWICE!)
Marude MAJIKKU ne


Yosoku dekinai yureru dou my heart
KIRAKIRA KIRAKIRA (TWICE!)
Amai MAJIKKU ne
[Post-Chorus: Jeongyeon, Sana]
Hitomi wo egao wo (You're mine, come on, come on)
Sonote wo kotoba wa (You're mine, come here, come here)
Zutto kimidake o motome terukara
Sowa sowa sowa sowa
HORA HORA HORA HORA all night

[Bridge: Mina, Tzuyu]
Lost control of my heart and soul (Magic)
Lost control of my heart and soul

[Pre-Chorus: Dahyun, Momo, Momo & Nayeon, Jihyo]
Shisen kasanariau tabi
Kodou mo jikan mo SUTOPPU shi de
Kidzukeba futari dake no sekai
Akire chau hodo
Mugamuchuu no passion (Magic)
Ah, ah

[Chorus: Nayeon, Jihyo, Both, All]
Suikoma reru towa no naka (Baby, it's true)
Kura kura kura kura (TWICE!)


Marude MAJIKKU ne (Baby)
Yosoku dekinai yureru dou my heart
KIRAKIRA KIRAKIRA (TWICE!) (Ooh whoa-oh)
Amai MAJIKKU ne
[Post-Chorus: Jeongyeon, Sana, Nayeon, Jihyo]
Hitomi wo egao wo (You're mine, come on, come on)
(I don't know, nah, nah)
Sonote wo kotoba wa (You're mine, come here, come here)
(Trust me, it's 'bout me)
Zutto kimidake o motome terukara (Oh, oh)
Sowa sowa sowa sowa (Oh)
HORA HORA HORA HORA all night

[Outro: Mina, Nayeon, Sana, Jihyo]
Lost control of my heart and soul (Of my heart and soul) (Magic)
Lost control of my heart and soul (Oh whoa) (Magic)


Kura Kura (TikTok) TWICE 「Tekst」 - Përkthimi në shqip


Ooh! Humbi kontrollin e zemrën dhe shpirtin tim (e zemrës sime, pas takimit me ju)
Humbi kontrollin e zemrën dhe shpirtin tim (Ooh-ooh, magjike)

[Vargu 1: Mina, Chaeyoung]
Me emocione të pashpjegueshme
koka ime është e mbushur 24 orë
Nuk ka rëndësi se çfarë të bëj
I dështojnë pa pushim[Para-kor: relaksues, Tzuyu]
Kur sytë tuaj takohen
rrahje zemre im dhe koha vetë të ndaluar
Një botë me vetëm dy prej nesh
Do të merrni mundimshëm, sepse
Ne kemi humbur veten në pasion
Kur unë jam me ty

[Chorus: Nayeon, Jihyo, All]
I kam zhytur në një përjetësi
Dizzy trullosur trullosur trullosur (dy herë!)
Është si magjik, foshnjë
nuk mund të parashikojë të drithëruar zemrën time
Dridhu dridhen dridhen dridhen (dy herë!)
magjike e ëmbël, jo?
[Post-kor: Jeongyeon, Sana]
Ata sy, se buzëqeshja (Ti je e imja, eja, eja)
Ato duart dhe fjalë (të jeni të mitë, të vijnë këtu, të vijnë këtu)
Unë kam gjithmonë të kërkuar vetëm ju
Restless shqetësuar shqetësuar shqetësuar
Shikoni, shikoni, shikoni, shikoni, është e mirë

[Vargu 2: Dahyun, Chaeyoung]
(Magic, humbi kontrollin im)


Unë shpresoj se kjo magji të arrijë shumë
Shih, unë jam i sigurt që ju të ndjehen të njëjtën mënyrë si unë
Kjo nuk është e mirë për të pafajësisë shtiren
Unë jam i sigurt që ju kujtohet
Ndjenja kur sytë tanë u takuan, nuk ishte një keqkuptim

[Para-kor: Mina, Tzuyu]
Nëse një moment mund të ndjehen si një ëndërr
ngrirë Zemra ime tani duhet të jetë ajo
Si ju tërheq më afër
I u bë i magjepsur
Zemra ime është goditur nga emocioni
Kur unë jam me ty

[Chorus: Nayeon, Jihyo, All]
I kam zhytur në një përjetësi
Dizzy trullosur trullosur trullosur (dy herë!)
Është si magjik, foshnjë
nuk mund të parashikojë të drithëruar zemrën time
Dridhu dridhen dridhen dridhen (dy herë!)
magjike e ëmbël, jo?
[Post-kor: Jeongyeon, Sana]
Ata sy, se buzëqeshja (Ti je e imja, eja, eja)
Ato duart dhe fjalë (të jeni të mitë, të vijnë këtu, të vijnë këtu)
Unë kam gjithmonë të kërkuar vetëm ju


Restless shqetësuar shqetësuar shqetësuar
Shikoni, shikoni, shikoni, shikoni, është e mirë

[Urë: Mina, Tzuyu]
Humbi kontrollin e zemrën dhe shpirtin tim (Magic)
Humbi kontrollin e zemrën dhe shpirtin tim

[Para-kor: Dahyun, relaksues, relaksues & Nayeon, Jihyo]
Kur sytë tanë takohen
rrahje zemre im dhe koha vetë të ndaluar
Një botë me vetëm dy prej nesh
Do të merrni mundimshëm, sepse ne kemi humbur veten në pasionin (Magic)
Ah ah

[Chorus: Nayeon, Jihyo, dy, All]
I kam zhytur në një përjetësi (Foshnja është e vërtetë)
Dizzy trullosur trullosur trullosur (dy herë!)
Është si magji, babe (Baby)
nuk mund të parashikojë të drithëruar zemrën time
Dridhu dridhen dridhen dridhen (dy herë!) (Ooh ee-oh)
magjike e ëmbël, jo?
[Post-kor: Jeongyeon, Sana, Nayeon, Jihyo]
Ata sy, se buzëqeshja (Ti je e imja, eja, eja)
(Unë nuk e di, Nah, Nah)
Ato duart dhe fjalë (të jeni të mitë, të vijnë këtu, të vijnë këtu)


(Trust mua, kjo është 'bout mua)
Unë kam gjithmonë të kërkuar vetëm ju (Oh, oh)
Restless shqetësuar shqetësuar shqetësuar (Oh)
Shikoni, shikoni, shikoni, shikoni, është e mirë

[Outro: Mina, Nayeon, Sana, Jihyo]
Humbi kontrollin e zemrën dhe shpirtin tim (e zemrës dhe shpirtin tim) (Magic)
Humbi kontrollin e zemrën dhe shpirtin tim (OH whoa) (Magic)